Unieważnienie kredytów frankowych

Kredyty we frankach szwajcarskich stały się popularne w Polsce w ostatnich latach, jednak wzrost kursu franka szwajcarskiego w stosunku do złotego spowodował, że dla wielu kredytobiorców koszty obsługi tych kredytów znacząco wzrosły. Wiele osób, które zaciągnęło kredyt we frankach szwajcarskich, uważa, że zostało oszukane przez banki i że umowa kredytu frankowego zawarta z nimi jest nieważna. W takiej sytuacji istnieje możliwość unieważnienia umowy frankowej przez sąd.

Unieważnienie umowy frankowej oznacza, że sąd uznał tę umowę za nieważną. Może to nastąpić, jeśli zostanie udowodnione, że umowa została zawarta w sposób nieuczciwy lub niezgodny z prawem. W takim przypadku kredytobiorca może żądać od banku zwrotu całej kwoty zapłaconej za kredyt, wraz z odsetkami i innymi kosztami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat unieważnienia umowy frankowej lub jeśli chcesz skorzystać z pomocy prawnej w tej kwestii, zapraszam do kontaktu z moją kancelarią.

Zajmuję się sprawami kredytów frankowych, posiadam szeroką wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie i mogę pomóc Ci w uzyskaniu odszkodowania od banku lub w uzyskaniu zwrotu pieniędzy zapłaconych za kredyt. 

Unieważnienie umów frankowych 
 
Unieważnienie umów frankowych to sytuacja, w której sąd orzekł, że umowa kredytu frankowego zawarta między bankiem a kredytobiorcą jest nieważna. Unieważnienie umowy frankowej może nastąpić w przypadku, gdy zostanie udowodnione, że umowa została zawarta w sposób nieuczciwy lub niezgodny z prawem. W takim przypadku kredytobiorca może żądać od banku zwrotu całej kwoty zapłaconej za kredyt, wraz z odsetkami i innymi kosztami.

Unieważnienie umów frankowych stało się szeroko dyskutowaną kwestią w Polsce w ostatnich latach, ponieważ wiele osób zaciągnęło kredyty we frankach szwajcarskich, a następnie znacząco wzrosły koszty obsługi tych kredytów, gdy kurs franka szwajcarskiego wzrósł w stosunku do złotego. W wielu przypadkach kredytobiorcy uważali, że zostali oszukani przez banki i że umowy kredytów frankowych zawarte z nimi są nieważne. W związku z tym wiele osób zwróciło się do sądów o unieważnienie umów frankowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat unieważnienia umów frankowych, skontaktuj się z moją kancelarią adwokacką w Piotrkowie Trybunalskim.

Jeśli masz kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich, prześlij mi swoją umowę, a ja ją bezpłatnie przeanalizuję. 


Drukuj  

Sprawy cywilne i gospodarcze...

Sprawy administracyjne...

Podział majątku ...

Odszkodowania ...

Free Joomla! templates by Engine Templates